Младежите навлизат във форма, за малко да катурнат лидера ЦСКА в София

Вторият отбор на „Рилски спортист“ остана на косъм от това да поднесе изненадата на 7-ия кръг от Втората шестица на „А“ група“. Самоковци отстъпиха с 85:93 като гости на водача в класирането ЦСКА в столичната зала „Румен Пейчев“ на 4 март.
Двата тима осъществиха по няколко добри точкови серии през първото полувреме и закономерно се оттеглиха на почивката при равен резултат – 44:44. Постепенно след антракта „червените“ наложиха волята си и макар и трудно стигнаха до успеха.
Мирослав Васов бе познатият лидер на своя отбор с 28 т. Даниел Петров изигра най-добрия си мач в мъжкия баскетбол и завърши с 18 пункта. 12 т. пък добави Пламен Стефанов.
В следващия кръг възпитаниците на Борислав Трифонов приемат „Академик“ /София/ в неделя, 11 март, от 17 ч.
„Рилски спортист“: Васов 28, Пл. Стефанов 12, Колев 8, Гелов 6, Стоянов 3 /Петров 18, Боянов 7, Глухаров 3, Белишки, Д. Стефанов/.