Момичетата – „сребърни“, юношите станаха пети

Отборът на „Рилски спортист“ при момичетата до 12 години стана вицешампион на държавното първенство. Заключителният турнир се състоя в „Арена Самоков“, където в неделя, на 26 юли, „Берое“ трудно се наложи над нашите с 52:46. Третото място зае тимът на „Левски“.
Юношите на „Рилски“ се класираха 5-и на държавния шампионат във Варна. В последния си двубой нашите момчета се наложиха инфарктно над „Шампион 2006“ със 73:71 с кош в последната секунда на Боян Боянов.
В Русе на 29 юли стартираха финалите на държавното първенство при момичетата до 16 години. След квалификационните турнири в Русе, Асеновград, София и Самоков са оформени две групи. В нашата група „Б“ са включени „Асеновец“, „Локомотив“ /Сф/, „Рилски спортист“, „Светкавица“ /Тщ/, „Славия“ и „Черно море“. В група „А“ участват „Берое“, „Доростол“ /Силистра/, „Дунав“ /Русе/, „Левски“, „Монтана“ и „Шампион 2006“. Финалният турнир започна на 29 юли и ще продължи до 2 август.