Мъжкото направление на “Рилски” – на 5-о място в страната

Школата на БК “Рилски спортист” е сред най-добрите, показва сумарното класиране на подрастващите в мъжкото направление за пореден път. След като приключиха всички държавни първенства стана ясно и крайното подреждане на отборите в страната.
Клубът ни зае призовото 5-о място в престижната класация на сайта bgbasket с актив от 38 точки, изпреварвайки доказани центрове като Ямбол /”Тунджа”/, София /”БУБА баскетбол”/, Ботевград /”Балкан”/, Русе /”Дунав”/.
Цели 5 състава излъчи “Рилски” в различните финали при подрастващите – в Младежката лига, при юношите до 19 години, при кадетите /16 г./ и момчетата до 12 и 14 години. Любопитното в случая е, че само още два клуба в страната успяха да излъчат свои селекции във всички възрастови групи – “Левски” и “Черно море”.
Първенец в класацията за втора поредна година е именно столичният “Левски”, който събра актив от 64 точки. Втори е “Черно море” /54 т./, трети и четвърти са “Лукойл Академик” и “Шампион 2006” с по 40 пункта.
Най-голям дял за призовото класиране на “Рилски спортист” имаха момчетата до 12 години /с треньор Веселка Тодорова/, които грабнаха златните медали на финалите в столичната зала “Румен Пейчев”. Младежите и юношите до 19 г. пък се откроиха с пети места.
Общо 24 клуба от цялата страна пуснаха свои отбори в различните държавни първенства, като последни с по 1 точка завършиха тимовете на “Академик МГУ”, “Спортист” /Своге/ и “Спортни таланти НСА”.