Над 100 пилоти ще участват в републиканското на Ридо в неделя

Снимка: фейсбук

Мотополигон „Ридо“ ще е домакин на 5-ия кръг от републиканския шампионат по мотокрос в 5-те класа. Аткрактивната спортна проява е в неделя, на 1 септември, от 11 ч. Заявка за участие са подали над 100 пилоти.
В клас MX65 битката ще е между лидера в класирането Димитър Петров и Кристиян Иванов.
В MX2 самоковското дарование Янко Ташев се надява да запази първото място, като целта му този сезон включва и титлата в Източноевропейския шампионат, където три кръга преди финала оглавява класирането.
В клас МХ1 борбата за лидерската позиция ще се разиграва между Николай Йовчев и Тодор Тотев.
Кметът Владимир Георгиев междувременно се похвали, че за един от най-старите мотополигони у нас са заделени средства за подобрения – главно за напоителната система и за охрана на трасето.
Догодина ще продължи работата по модернизацията с участието на хора от програмите за заетост. Мечтата на кмета и на председателя на мотоциклетния клуб „Ридо Самоков“ Валентин Милушев е в близките години мотополигон „Ридо“ да стане арена на европейски шампионат.