Настинка и възпаление на окото спряха Краси Анев в Йостерзунд

Биатлонистът Красимир Анев не участва във вчерашния спринт на 10 км в Йостерзунд, Швеция, въпреки че бе записан в стартовия списък. 30-годишният самоковец е с настинка, а освен това е получил възпаление на дясното око, с което гледа през мерника на пушката си. Вследствие на това Анев и треньорът му Георги Фъртунов, също самоковец, са решили спортистът да пропусне старта.
Неучастието в спринта автоматично го извади и от днешното преследване на 12.5 км. Единственият представител на България в него ще бъде Димитър Герджиков, заел 59-о място в спринта с една грешка в стрелбата. Антон Синапов се нареди 71-и с три пропуснати мишени, а Владимир Илиев завърши на незавидната 97-а позиция с цели 6 грешки на рубежа – най-много от всички състезатели.
Шампион стана норвежецът Тарей Бьо, изпреварил с изключителен финален щурм 6-кратния победител в Световната купа Мартен Фуркад от Франция. Бронзовия медал грабна германецът Ерик Лесер.