Паднахме в дербито с „Балкан“ – 83:88 в „Арена Самоков“

Сгъстеният цикъл от мачове изигра своята роля и летящият нависоко в първенството „Рилски спортист” бе приземен от „Балкан” насред „Арена Самоков” – 83:88 на 14 февруари. Преди сблъсъка с ботевградчани нашите момчета бяха наредили 5 поредни победи в Националната баскетболна лига, а се справяха успешно и на другия фронт – в Балканската лига.
Срещу „зелените” обаче играта на домакините не потръгна и те цял мач изоставаха в резултата. Особено кошмарни бяха първите минути на срещата, в които възпитаниците на Аце Тодоров правеха каквото си поискат и в 14-ата минута вече водеха с обезкуражаващото за противника 39:22.
За капак старши треньорът Росен Барчовски и новото попълнение Жарко Ракочевич получиха технически нарушения от съдиите.
Въпреки че „Балкан” игра без наказания Иван Лилов, това изобщо не се отрази на представянето на отбора. С действията на Ненад Шулович /23 т./, Павел Маринов /23/ и Мартин Маринов /18/ гостите контролираха събитията на паркета, а единственото им отпускане бе в края на дуела, когато тимът ни намали голяма част от изоставането си и загуби само с 5 точки разлика.
Най-деен за „Р. спортист” за пореден път бе Жарко Ракочевич със 17 точки и 7 борби. Крилото Златин Георгиев добави 15 т., а Тони Гуджино завърши с 13 пункта и 7 овладени топки.
„С просто око се виждаше, че бяхме много уморени. С тази серия от мачове това е най-нормалното нещо. Накрая все пак имахме шанс да стигнем до продължение, но изпуснахме“, откровен бе след двубоя треньорът Росен Барчовски.