Паднахме в Сапарева баня след куриозен гол

Затъването на ФК „Рилски спортист” в Югозападната „В” група продължава. След като на старта на пролетния полусезон нашите паднаха с 0:1 от „Чепинец” /Велинград/ у дома, сега възпитаниците на Младен Огнянов загубиха и гостуването си на „Германея” на 10 март със същия резултат. Така самоковци дадоха нова заявка за място в четвъртия ешелон.
Единствения гол в мача в курортното градче отбеляза Петър Кепов в 65-ата мин. Кепов пробва центриране отляво, топката направи странна траектория и се озова в мрежата на Венци Зографски. „Германея” имаше още няколко чисти положения за гол, като най-сериозния пропуск направи Георги Везенков през първата част, когато шутът му срещна гредата.
Нашите за цял мач така и не можаха да отправят точен удар във вратата на съперника. На тима много липсваха опитните халфове Васил Киров и Никола Бойчев, както и наказаният за този мач нападател Георги Митров.
Шанс за спасение „Рилски” все пак има, тъй като в следващите 4 мача „оранжевите” имат наглед по-лека програма – домакинства на „Ботев” /Ихт/, „Витоша” /Долна Диканя/ и „Велбъжд” и визита на последния – „Миньор” /БД/.

15. Р. спортист 17:39 11
16. Миньор /БД/ 4:39 2