Пепи Доганов над всички за купа “8 декември”, Боян Софин – 5-и

Петър Доганов

Самоковският ас Петър Доганов стана шампион в надпреварата за купа “8 декември” край Варна. В група М21 Доганов бе безапелационен по трасето и с време 38.05 минути стигна до златото. Представителят на НСА /София/ бе уверен през цялото време и не трепна въпреки сериозната конкуренция в своята възрастова група.
За атрактивното си бягане Пепи заслужи и красива купа от организаторите, които се бяха постарали турнирът да се превърне в истински спортен празник.
Радост имаше и за съотборника и съгражданин на Доганов – Боян Софин, пресякъл финалната линия за 44.15 мин. и класирал се пети.
В 49-ия индивидуален студентски шампионат 24 часа по-рано пък Петър Доганов остана втори с време 37.23 мин. Боян Софин пък отново трябваше да се задоволи с 5-ата позиция. Многообещаващият талант даде време 48.35 мин., изпреварвайки 14 свои конкуренти.
Следващата проява от календара на федерацията по ориентиране е турнирът за купа “Раднево”, който ще се проведе в събота, навръх 1 ноември.