Петър Горняшки с три победи на световното по борба в Загреб, остана на косъм от бронза

Борецът на „Рилски спортист” Петър Горняшки бе един от най-добре представилите се родни състезатели на световното първенство за кадети в Загреб, Хърватия. Нашето момче започна ударно участието си в категория до 71 кг на планетарния форум и разби Йонас Мьолер от Дания с 9:0 т. Последва още един изразителен успех с 9:1 т. над Жениш Жумабеков от Киргизстан. В двубой от 1/4-финалната фаза на надпреварата Горняшки пък отстрани с 15:6 пункта индиецът Деепак Деепак. Българинът бе спрян на полуфиналите от японеца Шу Ямада, който спечели битката на тепиха със 7:1 т. В спор за бронзовото отличие Горняшки пък отстъпи с 0:5 на Веисал Еюбов от Казахстан. Титлата в категория до 71 кг спечели молдовецът Александрин Гуту, сразил във финалната среща Шу Ямада с 12:2 т.
Българските борци до момента имат два бронзови медала, дело на Стоян Йорданов и Едмонд Назарян, който е син на олимпийския шампион Армен Назарян.