Петър Тончев нокаутира “Берое” за Купата на България

Столичният “Септември” изхвърли от турнира за Купата на България силния елитен тим на “Берое” след категорична победа с 2:0 при домакинството си на 21 септември, сряда, на стадиона в кв. “Драгалевци”. По този начин “синьо-червените” продължават към 1/8 финалите, които по регламент трябва да се играят на 26 октомври.
Резултатът срещу старозагорци откри Георги Стоичков в 42-ата мин., а точка на спора с втори гол за домакините 15 мин. по-късно сложи самоковецът Петър Тончев. Младото крило показа страхотна бързина пре една контраатака за тима си, като пробяга целия терен, за да засече центриране на свой колега и отблизо да оформи крайния резултат – 2:0.
Другият самоковец в състава на домакините – Петър Аджов, получи почивка от старши-треньора Николай Митов и се появи в игра през втората част на мястото на отбелязалия първия гол в двубоя Георги Стоичков.
Срещата бе наблюдавана на живо от собственика на втородивизионния отбор Румен Чандъров и от благодетеля на “Славия” Венцислав Стефанов.