“Рилецо” съсипа “Левски” (Елин Пелин) с 9:0

“Рилски спортист” не прояви никаква милост към гостуващия “Левски” /ЕП/ и го разгроми с внушителното 9:0 в среща от 20-ия кръг на Източната “А” областна група, състояла се на 10 май на ст. „Искър”.
С поредния си успех нашите момчета оформиха внушителните 86 попадения, като е почти сигурно, че четата на Николай Вуков ще задмине кота 90 в оставащите два мача до края /домакинство на “Бенковски” в събота и гостуване на “Керамик” на 24 май/.
В двубоя с отбора от Елин Пелин домакините още на полувремето водеха с 4:0. След почивката за гостите стана още по-страшно и само късметът /отменен гол и множество пропуски на състезателите в оранжево/ ги спаси от загуба с двуцифрен резултат. Трима от играчите ни се отчетоха с по 2 гола – Васил Киров, Росен Пътников и Ивайло Захариев, а по едно попадение добавиха Виктор Колев, Янко Ангелов и Георги Спасов.
При това трима от основните футболисти на лидера в класирането не взеха участие в срещата. Крилото Иван Гемеджиев лекува травма в коляното, а Георги Митров и Красимир Вардаров имаха лични ангажименти и бяха освободени от ръководството.
След мача стана ясно, че отложеният двубой между “Рилски спортист” и “Бенковски” от 12-ия кръг ще се състои тази събота, на 17 май, от 17 ч. на ст. “Искър”. Така самоковци няма да губят форма, тъй като по програма трябваше да почиват с оглед изваждането на градския съперник “Спартак” от групата.