“Рилски спортист” би “Спартак” в Плевен и се настани еднолично на върха в НБЛ

Трета поредна победа в Националната баскетболна лига записа “Рилски спортист”. Самоковци победиха като гост “Спартак” в Плевен със 105:89 и с актив от 9 успеха и едва 3 поражения оглавиха класирането.
Двубоят се превърна в истински баскетболен спектакъл с отбелязаните в него близо 200 точки. Домакините заложиха на стрелбата от зоната за 3 пункта, откъдето успяха да реализират 13 от 35-те си опита. Плевенчани обаче загубиха борбата в подкошието, където ръстовите състезатели на “Рилски” се чувстваха доста комфортно и грабнаха внушителните 49 борби срещу едва 21 за спартаклии.
Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров на практика си осигуриха победата във втората четвърт. Тя бе спечелена с 34:16 и гостите просто запазиха комфортната си преднина през второто полувреме.
Американският център в състава на гостите Еван Равънел изигра пореден силен мач, като завърши с “дабъл-дабъл” от 28 т. и 10 борби. Гардът Дерек Райт пък остана на косъм от “дабъл-дабъл” с 11 пункта и 9 асистенции. Травис Тейлър добави 16 т. и 7 борби. Същият актив записа и Мартин Маринов. Въпреки това националният състезател записа по-слаби показатели от своя брат Николай, който бе истински лидер на “Спартак” в този мач и отбеляза 31 т.
Следващата събота – на 13 януари, от 19 ч. “Рилски спортист” приема в “Арена Самоков” шестия в подреждането състав на “Берое” /Стара Загора/. Преди това обаче – в сряда, 10 януари, от 18 ч. самоковци гостуват на “Ямбол” в първи четвъртфинален двубой от турнира за Купата на България. Реваншът е седмица по-късно.
“Рилски спортист”: Тейлър 16, Маринов 16, Райт 11, Бозов 11, Маринчешки 9 /Равънел 28, Джетър 8, Иванов 4, Франсис 2, Гелов, Васов/.