Рутинно 2:0 срещу „Костинброд”, в неделя е дербито в Дупница

Футболистите на "Рилски спортист" имаха поводи за радост срещу ОФК "Костиндброд". Снимка: архив.

Рутинен успех с 2:0 постигна „Рилски спортист” над ОФК „Костинброд” на 5 май, в поредния кръг на Югозападната „В” група. С новите 3 точки през сезона самоковци запазиха третото си място в класирането, към което апетит имат още „Оборище” (Панагюрище) и „Марек”. В следващия кръг възпитаниците на Петър Аджов гостуват именно на дупничани в поредното люто регионално дерби.
Победата над костинбродчани обаче не дойде лесно. Цели 55 минути гостите оказваха съпротива на далеч по-опитния си и обигран съперник. Домакините пък играха доста отпуснато, явно, мислейки си, че гостите сами ще се победят.
Чак в 56-ата минута десният бек Светослав Кръстев успя да матира защитата на костинбродчани. Той получи идеална топка от Иван Гемеджиев и с неспасяем шут откри резултата. Това бе трето попадение за защитника, откакто акостира в Самоков от „Спартак” (Пл). Десет минути по-късно таранът Кирил Александров оформи крайното 2:0. Голмайсторът оползотвори чудесен пас на съотборника си Виктор Младенов, реализирайки 25-ия си гол в шампионата.
„Хубава победа. Преди почивката момчетата бяха отпуснати, но след разбора на треньорите излязоха преобразени. Успехът ще даде допълнително самочувствие на отбора преди дербито с „Марек”, сподели след мача председателят на „Рилски спортист” Димчо Маринов.
Битката с „Марек” е на 13 май от 18 ч. на ст. „Бончук”.