Самоковските борци Красимир Крумов и Мартин Гергинов – № 1 на турнир в София

Красимир Крумов със Златния пояс на подиума в зала “Арена Армеец 2”. Снимка: Радослав Каймаканов

Двама шампиони излъчи „Рилски спортист” на 20-ия юбилеен международен турнир по класическа борба „Васил и Георги Илиеви” в столичната зала „Арена Армеец 2”. Шампиони в своите категории станаха Мартин Гергинов (63 кг) и Красимир Крумов (69 кг). Сребърен медал завоюва Мартин Кирилов (85 кг), а с бронз се окичиха Антон Шкретов (58 кг), Борислав Генчов (76 кг), Стасимир Дойчинов (76 кг) и Димитър Христов (85 кг).
Гергинов бе безапелационен в любимата си категория, справяйки се на финала с Едуард Евтимов („Ботев-93” – Враца).
Крумов също блестеше на тепиха и категорично се справи с всичките си противници, а освен това грабна и приза за най-добре представил се роден представител и носител на Златния пояс.
Вицешампионът Кирилов бе преследван от малшанс и изпусна трофея след здрав сблъсък с Бенче Мартин от Унгария.
Още няколко самоковски борци успяха да се вклинят в челото на престижната спортна проява. Денис Кукушев, Йордан Кудев и Радослав Каймаканов финишираха 5-и съответно при 58-, 76- и 100-килограмовите, Красимир Дормушев остана 6-и в кат 50 кг, Георги Илиев зае 8-о място в кат. 58 кг, а Росен Вичев (54 кг) и Калоян Попов (63 кг) се задоволиха с 9-и позиции.
В турнира участие взеха внушителните 130 борци, включително представители на Унгария, Словакия, Молдова. Най-многобройни бяха групите на 58- и 100-килограмовите – по 17 спортисти, а най-малко бяха желаещите в кат. 46 кг – едва четирима.