Самоковско каре сред най-добрите на световния 3×3 шампионат

Самоковските представители на световното ученическо 3×3 баскет първенство в Талин /Естония/ изпуснаха място в десетката при момичетата под 18 г. Карето на ПГ „Константин Фотинов“: Деница Димитрова, Валентина Клисарска, Моника-Лъки Радойкова и Росица Мирчева се класира на 11-а позиция от общо 20 тима – участници.
Момичетата ни спечелиха три от срещите си и допуснаха също толкова поражения. Баскетболистките ни все пак задминаха отборите на Турция, Словения, Белгия, Китай и др.
Димитрова, Клисарска, Радойкова и Мирчева са част от състава на „Р. спортист”, финиширал 5-и на републиканските финали за девойки в столицата през май. Дени, Валя, Мони и Роси дори бяха сред най-добрите за своя тим на първенството.
Шампион в надпреварата в прибалтийската република стана отборът на Словакия, следван от съставите на Естония и Англия.