Самоковци с 6 медала от държавното в Сливен

С пълен комплект медали се завърна „Рилски спортист” от държавното лично първенство по класическа борба за деца в Сливен. Нашите момчета грабнаха едно златно, три сребърни и две бронзови отличия за радост на своите треньори.
Най-високо на почетната стълбичка се качи Васил Кичагов, който срази конкуренцията при 42-килограмовите. Във финалния сблъсък Васко се справи със Стойчо Димов от Долни чифлик.
Вицешампиони станаха Росен Бакрачев /35 кг/, Румен Балабанов /66 кг/ и Венелин Веселинов /73 кг/. Тримата загубиха последните си битки съответно от Георги Валентинов /Враца/, Димитър Илиев /Кюстендил/ и Радослав Колев /„Славия”/, но впечатлиха публиката с поведението си на тепиха.
Бронзови отличия пък заслужиха Калоян Павлов /59 кг/ и Кристиян Керефеин /73 кг/.
Място в челната шестица намериха Христо Стоянов /„Рилски спортист-2000”/ при 32-килограмовите, Християн Манев /„Р. спортист”/ в кат. 38 кг и Емил Станоин /„Р. спортист”/, кат. 53 кг.
Най-техничен състезател на турнира стана Ивайло Дражев от Бургас, а призът за най-резултатен борец отиде у Никола Спасов от Враца. Общо 233 състезатели от 21 града от цялата страна взеха участие в републиканските финали в града под Сините камъни.