“Славия” нанесе първа загуба на девойките

В дербито на върха на женската “А” група – втория ешелон на родния баскетбол, “Рилски спортист” отстъпи като гост на “Славия” с 51:74 и така допусна първо поражение след 4 поредни успеха. “Белите”пък се изравниха с нашите момичета, “Балкан” и “Черно море” на върха в класирането.
Първото полувреме на мача в столицата бе равностойно, но все пак “Славия” имаше леко предимство за 35:29. След антракта софиянки получиха вдъхновение и спечелиха с цели 18 т. разлика третата четвърт, за да доиграят в спокойно темпо оставащите минути от срещата.
Националката Ивана Николова оформи впечатляващ “дабъл-дабъл” от 20 пункта и 12 борби в най-силния си мач от началото на кампанията, а капитанката Никол Николова добави 10 т.
Нов тежък сблъсък очаква възпитаничките на Борислав Трифонов следващата събота, 26 ноември, в 17 ч. Гост в “Арена Самоков” ще бъде друг състав от челото на таблицата – варненския “Черно море”.
“Рилски спортист”: Н. Николова 10, Димитрова 6, Радойкова 5, Мирчева 5, Клисарска 3 /Николова 20, Милева 2, Здролова, Станоева, Кючукова, Лобутова/