С „Апоел” /Тел Авив/ играем на четвъртфинал в Балканската лига

Двама от героите за "Рилски" срещу ОКК "Белград" - Мартин Маринов и Саша Мияйлович. Снимка: Ивайло Андреев

Баскетбол

„Рилски спортист” се класира за четвъртфиналните плейофи в Балканската лига. Нашите надиграха категорично с 87:70 гостуващия ОКК „Белград” на 6 март и финишираха трети в група „А” на турнира. За място на полуфиналите момчетата на Росен Барчовски ще спорят с втория от група „В” – „Апоел” /Тел Авив/. Първият двубой е на 20 март, вторник, в „Арена Самоков”.
„Рилски” стартира мощно и още след първата четвърт поведе с 11 точки. Много добра игра в тези минути показа гигантът Саша Мияйлович, който бе безупречен под коша.
След почивката пък се разиграха Христо Захариев и Мартин Маринов. Първият вкара 6 последователни точки след самостоятелни атаки, докато Маринов реализира три бързи тройки. Това съвсем прекърши гостите, силите на които стигнаха единствено да поддържат разлика от около 10-12 точки.
Старшията Барчовски пък реши да съхрани един от най-добрите си играчи – Филип Вукосавлевич. Тежкото крило продължава да чувства болки в коляното и може да се наложи оперативна намеса.
На 10 март, събота, от 18 ч. „Р. спортист” приема „Черноморец” в среща от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига.
„Рилски спортист”: Миркович – 16, Мияйлович – 15, Захариев – 12, Великов – 12, Билобърк – 7 /Маринов – 17, Ваклинов – 4, Боев – 2, Киров – 2, Кр. Георгиев, Ив. Ценов/.