Успешен старт на България с Ваклинов в предварителните световни квалификации

Българският национален отбор по баскетбол започна с убедителна победа като гост на Португалия с 82:71 участието си в предварителните световни квалификации. Възпитаниците на Любомир Минчев поведоха още в началото на мача, а на голямата почивка имаха съкрушителна преднина от 25 точки при 51:26. До края срещата се доиграваше, като домакините все пак намалиха пасива си на само 11 пункта за крайното 71:82.
Най-полезен за успеха на България в Синеш на 2 август бе натурализираният американец Дий Бост, реализирал 23 т. Звездата в нашия състав Александър Везенков завърши срещата с дабъл-дабъл от по 13 точки и борби, а Чавдар Костов записа 18 пункта на сметката си. Самоковецът Станислав Ваклинов започна мача като титуляр и за общо 7 минути на паркета се отчете с 3 т. и 2 борби.
В следващия кръг от група Д на предварителните квалификации за световното първенство в Китай през 2019 г. “трикольорите” приемат Беларус. Двубоят е насрочен за събота, 5 август, от 18 ч. в “Арена Ботевград”.