Фамозен обрат с два гола в последната минута остави „Рилски” в шестицата

Изключително драматична победа постигна „Рилски спортист” при домакинството си по-рано днес, сряда, 2 ноември, в междинния кръг на Югозападната Трета лига над „Германея” /Сапарева баня/. Нашите момчета измъкнаха успеха с 3:2 след два гола в добавеното време на срещата.
Ударното начало за „оранжевите” не предвещаваше подобна драма. Още в 4-ата мин. таранът Петко Петков се измъкна от защитата на гостите и прониза стража им за 1:0. Няколко мига по-късно обаче голмайсторът се строполи на тревата и напусна терена принудително. Въпреки това възпитаниците на Воин Войнов продължиха да контролират събитията на терена. Капитанът Васил Киров отправи хубав параболичен изстрел в средата на полувремето, който бе отразен със сетни сили от противниковия вратар. Малко по-късно и Жак Пехливанов пробва рефлекса на стража, който отново излезе „сух” от ситуацията. Съседите от Сапарева баня обаче не пропуснаха първото си положение и в 39-ата мин. Даниел Димитров изравни резултата. Попадението му обаче дълго време бе оспорвано от домакините, които претендираха за нарушение срещу бранителя Виктор Колев.
През втората част гостите се отбраняваха умело, а и създаваха немалко проблеми на защитния вал на самоковци. При една от хубавите си контраатаки Алек Манолов материализира триходова комбинация на върха на нападението на „Германея” за 1:2.
Голът шокира както самите футболисти на „Рилски”, които трудно организираха нападенията си, така и 200-те зрители на ст. „Искър”, които започнаха да предусещат изненадваща първа загуба на своите любимци у дома.
На противоположно мнение обаче бе универсалният боец Виктор Младенов. Негов страхотен прехвърлящ удар от фаул от 30 м в 90-ата мин. изненада лошо вратаря на „Германея”, който очакваше центриране, и резултатът бе изравнен – 2:2. Развръзката в двубоя все още обаче предстоеше! След ново ювелирно изпълнение на пряк свободен удар на Младенов в последната минута на даденото от рефера 4-минутно продължение топката се отби в напречната греда, след което Антонио Арсов, без да иска, засече неспасяемо коженото кълбо в своята врата за ужас на съотборниците си – 3:2 за „Рилски”!
Напеченият сблъсък бе и дебют на нападателя Владимир Иванов. Юношата на ЦСКА, който за последно се подвизава с екипа на „Спартак” /Пл/ във Втора лига, замени контузения Петков в началото на срещата.
Със спечелените 3 точки самоковци запазиха 6-ата си позиция с 24 пункта, колкото има и петият – „Беласица”. Петричани обаче са с 3 мача по-малко.
„Рилски спортист”: Райчев, Янков, Колев, Младенов, Захариев, Пехливанов, Максимов, Гемеджиев /79-Георгиев/, Аврамов /59-Додов/, Киров, Петков /8-Иванов/.