Футболистите взеха точка в Ихтиман на старта на пролетта – 1:1

„Рилски спортист“ започна оптимистично пролетния полусезон в Югозападната „В“ група, след като завърши 1:1 при гостуването си на 21 февруари на „Ботев“ /Ихтиман/.
Домакините поведоха след фаул от 25 м минута преди почивката. Преломният момент в срещата бе в 65-ата мин. когато реферът Тихомир Алексов отсъди дузпа за ихтиманци. За щастие вратарят ни Красимир Гьорев не трепна и отрази противниковия удар.
„Оранжевите“ повярваха в себе си и в 76-ата мин. новото попълнение Мариян Ловков записа името си сред голмайсторите. Бившият футболист на „Германея“ засече перфектно центриране отляво на завърналия се в отбора халф Ивайло Захариев-Пиф за крайното 1:1.
Официален дебют за тима ни направиха освен Ловков и нападателят Спас Спасов, и централният защитник Димитър Мавродиев. На пейката остана само последното от новите попълнения Васил Канев.
В хода на мача контузия в глезена получи бранителят Виктор Младенов, който бе заменен през втората част от младока Йордан Йовев. Лидерът на отбора Васил Киров пък изобщо не се появи в игра, той бе съхранен за дербито с „Велбъжд“ в неделя /28 февруари/ от 14 ч. на ст. „Искър“.