Юношите на баскетболния „Рилски спортист” спечелиха турнир в Перущица

Юношите на „Рилски спортист” до 19-годишна възраст спечелиха празничния турнир в Перущица, организиран във връзка със 70-годишнината на баскетбола в града от местната Община и Българското баскетболно общество на 6 и 7 април.
Самоковци натрупаха четири поредни победи и така изпревариха опонентите си от „Балкан” /Ботевград/, „3.6.9 Баскетболен клуб” /Пловдив/, „Чардафон-Орловец” /Габрово/, „Перущица” и „Атлетик” /София/.
Нашите момчета спечелиха и някои от индивидуалните награди. Юношеският национал Васил Попов получи призове за най-полезен състезател и за победител в стрелбата от фауллинията, а съотборникът му Боян Илиев спечели конкурса за забивки. Наставникът на тима Борислав Трифонов пък бе определен за най-добър треньор.

По случай 70-годишнината на играта с оранжевата топка в Перущица кметът Ради Минчев и президентът на баскетболната федерация Георги Глушков връчиха на местни легенди почетни плакети, значки, медали „100 години баскетбол в България” и книги за баскетболната ни история.

Снимки: BGO Software Basketball League