Юношите – 5-и на държавните финали

„Рилски спортист“ финишира на призовото пето място на държавното първенство за юноши до 19 години, състояло се в новата спортна зала в Ботевград. В спора за 5-ата позиция тимът ни се справи със съпротивата на „Академик“ /Сф/ – 87:73, като така си „върна” на съперника за допуснатото поражение в първата фаза на първенството.
Нашите момчета поведоха в началото и още до почивката натрупаха преднина от 20 точки, която поддържаха и през цялата трета част. Столичани се посъвзеха едва в последния период, но за обрат бе късно.
Момчетата на Йордан Янков спечелиха борбата под коша /35:29/, бяха по-точни от стрелбата от тройката /33:25 %/, а и направиха по-малко грешки – 15:23.
Най-резултатен за победителите бе Александър Милов, реализирал 23 точки и овладял 15 борби. Даниел Христов добави 21 пункта.
В похода си към челните позиции „Рилски“ надигра по убедителен начин „Делфин“, а преди това – в групите, падна от „Чардафон-Орловец“ /Габрово/ и срази „Черно море“.
Шампионската титла вдигнаха домакините от „Балкан“, победили със 78:70 „Чардафон-Орловец“. В малкия финал пък „Черно море“ изтръгна драматичен успех над столичния „Левски“ – 69:66.