Янко Ташев с бронз от Източноевропейския шампионат край Плевен

Самоковският мотокросист Янко Ташев се качи на подиума в състезанието от първия кръг на Източноевропейския шампионат „Супермото“ на писта „Долна Митрополия“ край Плевен. Ташев зае призовото трето място в клас S Open. Шампион стана един от основните му конкуренти и фаворит за крайната победа в надпреварата – Ангел Караньотов.
В първия манш Янко пришпори здраво своята „Хонда” и успя да пресече финала с второ време – 17:18.33 мин., докато първенецът Караньотов финишира за 17:03.26 мин. Тройката оформи Александър Георгиев с доста по-слаби показатели – 17:39.32 мин.
Във втория манш Ангел успя да дръпне още пред конкурентите си и в края даде време от 16:59.60 мин. Георгиев завърши втори със 17:04.11 мин., а Янко Ташев трябваше да се задоволи с третата позиция, виждайки карирания флаг при резултат 17:15.64 мин.
Въпреки мрачните прогнози, времето се смили над състезателите и жарко слънце съпътстваше турнира през цялото време. Запалянковците оцениха стореното от кросистите и ги възнаградиха с мощни аплодисменти след края на състезанието.
Призьорите бяха затрупани с най-различни награди от организаторите, а най-големите им поддръжници си направиха снимки за спомен с тях.