16-годишните юноши на баскетболния „Рилски спортист” станаха шести в България

Юношите до 16-годишна възраст на „Рилски спортист” завършиха на 6-о място във финалния турнир на държавното първенство, състоял се от 1 до 5 юни в зала „Христо Борисов” във Варна.
Възпитаниците на треньорката Веселка Тодорова започнаха с отлична победа със 71:54 над ЦСКА, но впоследствие допуснаха две минимални загуби от „Левски” /75:82/ и „Черно море” /68:71/, които им костваха класирането за полуфиналите. В спор за разпределение на местата от 5-о до 8-о самоковци първоначално победиха „Балкан” с 67:60, а след това паднаха от „Берое” с 90:96.
Всички мачове на финалите бяха много оспорвани. В крайна сметка в спор за титлата излязоха „Тунджа” и „Черно море”, като домакините на турнира оставиха купата във Варна след успех с 80:69.
Ето и всички състезатели на „Рилски спортист” с най-добрите им точкови показатели в отделните срещи по време на шампионата: Йоан Евтимов 22, Борислав Николов 21, Ангел Николов 16, Георги Хаджиев 16, Даниел Огнянов 16, Румен Георгиев 15, Борислав Борисов 10, Кристиян Гайдаров 5, Георги Иванов 3, Иван Тодоров 2, Сашо Петров 2, Методий Методиев.