“Академик Бултекс 99” /Пловдив/ изненада “Рилски спортист” в Самоков

Баскетболният “Рилски спортист” загуби първия си мач през новата 2019 г. Самоковци паднаха у дома с 87:98 от “Академик Бултекс 99” /Пловдив/ в луд мач с продължение на 6 януари.
Гостите използваха импулса от завръщането начело на тима на старши треньора Асен Николов и започнаха много силно мача. Още в първата част те шокираха своя съперник и взеха двуцифрена преднина при 29:14. Разликата в резултата се запази до последния период, когато възпитаниците на Людмил Хаджисотиров осъществиха силна серия и някак успяха да се доберат до равенство 75:75 в редовните 40 минути. В продължението обаче пловдивчани извадиха безгрешен мерник и нанизаха пет тройки и общо 23 точки, за да си осигурят престижния успех с крайното 98:87.
Капитанът Йордан Бозов бе най-резултатен за самоковския отбор с 23 пункта. Центърът Малик Диме пък бе най-полезния играч на тима с дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби, към които добави и 5 “чадъра”. Юджийн Харис и Златин Георгиев добавиха съответно по 11 и 10 точки.
“Рилски спортист”: Харис 11, Георгиев 10, Дженкинс 9, Гуджино 8, Маринов /Бозов 23, Диме 18, Маринчешки 5, Хаджирусев 3, Васов/.
Самоковецът Адриян Секулов влезе като резерва и отбеляза 2 точки за “Академик”, а бившият състезател на “Рилски” Александър Груев се отчете с 14 точки. Играч на мача пък стана Питър Олисемека, който записа дабъл-дабъл от 22 точки и 18 борби.
Загубата остави “Рилски спортист” на трето място в класирането с 8 победи и 4 загуби. Следващият двубой за тима ще бъде реванша от четвъртфиналите за Купата на България срещу “Берое” в Стара Загора на 16 януари.