Борба, Новини, Спорт

Александрина Кашинова – млад спортист № 2 на България за януари

Самоковската боркиня Александрина Кашинова остана на косъм от това да спечели наградата за най-добър млад спортист на България за януари. Вотът на посетителите на онлайн медията за младежки спорт Виаспорт.бг определи 14-годишната тенисистка Дария Радулова за № 1 в страната ни за изминалия месец. Старозагорката получи 279 гласа /срещу 194 за Кашинова/ за спечеления турнир за девойки до 14 г. в Белград, където достигна и до финала на двойки. Трети пък остана лекоатлетът Веселин Живков, който подобри във Виена националния рекорд в спринта на 200 м за юноши до 16 г.
Както е известно, през януари чаровната Александрина стана републиканска шампионка в кат. до 55 кг и спечели бронз в кат. до 53 кг от супертурнира „Дан Колов-Никола Петров”. Кашинова бе единствената представителка на борбата в класацията, а след нея останаха състезатели по фехтовка, шахмат, джудо, гребане, фигурно пързаляне, шорттрек и голф.