Борба, Новини, Спорт

Александрина Кашинова с бронзов медал от държавното първенство по борба за жени

Самоковката Александрина Кашинова спечели бронзов медал от държавното първенство по борба за жени, състояло се на 8 януари в столичната зала „София”.
Наставничката в клуб „Рилски спортист” стисна зъби и превъзмогна хроничните контузии, за да стъпи на подиума в поредно издание на републиканския шампионат. Алекс участва в категория до 57 кг, където триумфира Евелина Николова от клуб „Ангел Гочев” /Созопол/. Втора пък остана добрата приятелка на Кашинова – бившата състезателка на „Рилски спортист” и трикратна европейска шампионка Биляна Дудова.
В първенството участва и още една наша съгражданка – Вивиан Кръстева. 18-годишната състезателка зае пето място при дамите до 68 кг, където със златен медал се окичи Юлияна Янева от „Юнак-Локомотив” /Русе/.
Още една състезателка на русенския клуб стъпи на най-високото стъпало на почетната стълбичка. Това бе победителката при 53-килограмовите Сезен Белберова, която също е бивша възпитаничка на „Рилски спортист” и СУ „Никола Велчев”.