Александър Огнянов и Дани Чолаков станаха републикански първенци

Общо 8 медала – 3 златни, 4 сребърни и 1 бронзов, спечелиха състезателите на „Рилски скиор” от държавното лятно първенство по ски бягане /ролери/, състояло се от 12 до 14 септември в Юндола и Белмекен.
Двукратен първенец при юношите стана Александър Огнянов, който бе най-бърз както при изкачването в класически стил, така и при интервалния старт в свободен стил. Огнянов добави към колекцията си и сребърно отличие от кроса. Трети тук се нареди самоковецът Здравко Тенев, който се изявява с успех и в иначе коронната си дисциплина биатлон.
Третата титла за нашия клуб донесе Дани Чолаков, който бе неудържим в старта в свободния стил при момчетата до 14 г. В същата група Илиян Тодоров се окичи със сребърен медал в изкачването, където Георги Тонкин завърши девети.
Другите две сребърни отличия за „Рилски скиор” бяха спечелени от стартовете при момичетата до 16 г. Даниела Йорданова се класира на второ място в изкачването, а Биляна Чавдарова изравни това постижение в кроса. Класирания в топ 10 направиха още адашките Никол Пенкова и Никол Димитрова, както и Лилия Зетова и Диана Стоянова.
Най-опитният ни състезател – Божидар Димитров, остана на косъм от качване на почетната стълбичка при мъжете, като в крайна сметка стана четвърти в свободния стил. Емили Виденова бе седма при девойките до 18 г., Боримир Николов стана шести при 12-годишните, а по веднъж на шесто и седмо място при момичетата до 14 г. финишираха Христина Джупанова и Стефания Дойнова.
В надпреварата участваха над 150 състезатели от Русия, Полша, Латвия и България.