Атлетика, Новини, Спорт

Атлетите на СУ „Отец Паисий” станаха републикански вицешампиони

Отборът на момчетата от 5 до 7 клас на СУ „Отец Паисий” спечели сребърните медали на финалите на Ученическите игри, състояли се от 1 до 3 юни на ст. „Хаджи Димитър” в Сливен.
Георги Ганджулов стана втори на дълъг скок с 5.30 м /личен рекорд/ и на 400 м с 57.05 сек., както и трети на 100 м с 12,13 сек.
Борислав Борисов заслужи среброто на висок скок с постижение от 160 см, а Боян Бонев бе четвърти със скок от 140 см.
Александър Шаренкапов се класира четвърти в бягането на 800 м с 2,20 мин. – личен рекорд.
Отборът ни бе награден с купа и медали. Училището за пети път бе на републикански финали по лека атлетика, но сега постигна най-големия си успех – вицешампионската титла.
Шампион стана отборът на Разград, а след самоковци се наредиха тимовете на Бургас, Варна, Пловдив, София и др.
Сливен бе и домакин от 30 май до 3 юни на републиканските финали по баскетбол за момичета от 5 до 7 клас. Отборът на СУ „Отец Паисий” се класира 7-и, преди представителите на Кърджали, Монтана и Бургас.
Двата самоковски състава бяха водени от старши учителя по физическо възпитание и спорт в училището Ивана Матина.