„Балкан” вкара 3 на „Рилски спортист”

Лидерът „Балкан” (Ботевград) записа класическа победа с 3:0 над гостуващия „Рилски спортист” на 26 февруари и запази преднината си от 1 точка на върха в класирането на Югозападната Трета лига пред „Беласица” (Петрич).
Домакините изнесоха стабилен мач и се възползваха от слабостите в играта на самоковския състав. Нападателят Калоян Бонев откри резултата още в 8-ата минута с поредното си попадение във вратата на „Рилски”. Нашите момчета се опитаха да потърсят изравняването в началото на втората част, но вместо това „зелените” удвоиха преднината си с гол на Кристиян Ковачев. Крайният резултат пък бе оформен от Павел Петков, разписал се със силен диагонален удар след отлично проведена контраатака.
Така самоковци записаха втора поредна загуба с 0:3 от началото на пролетния полусезон. Облаците над главата на треньорското ръководство начело с Тихомир Йосифов се сгъстиха допълнително с оглед на резултатите от изминалия 21 кръг. Клубът ни все още заема 13-ата позиция от 20 отбора, но вече има само 5 точки повече от 18-ия „Костинброд”, чиято позиция, в зависимост от развоя на мачовете във Втора лига, може да се окаже фатална в края на сезона.
В следващия кръг „Рилски спортист” приема на 5 март, събота, от 15 ч. високо летящия тим на „Витоша” (Бистрица).