„Балкан” нанесе първа загуба на „Рилски” в контролите, играем с „Тимишоара” за третото място в Ботевград

„Рилски спортист” загуби на 26 септември гостуването си на „Балкан” с 58:74 в полуфинален двубой от четиристранния турнир в памет на местната легенда Георги Христов. Това бе първо поражение в контролите за самоковския клуб, който до момента бе записал шест победи.
Ключова за крайния изход от двубоя бе третата четвърт, която „зелените” спечелиха с 23:9 и на практика си осигуриха успеха. В останалото време играта бе напълно равностойна, като на почивката резултатът бе 36:36.
Една от причините за загубата на „Рилски” бе нулевият успех в стрелбата от зоната за 3 точки при направени 14 опита.
Сенегалският център Усман Баро бе най-резултатен за гостите с 12 точки, а една по-малко реализира американецът Джейлън Дженкинс.
Днес от 17 ч. възпитаниците на Людмил Хаджисотиров ще спорят за третото място в надпреварата с тима на „Тимишоара”. /Този двубой ще завърши след редакционното приключване на настоящия брой./ Румънците загубиха в другия полуфинал от „Берое” /Стара Загора/ с 83:91.