„Балкан” препъна младежите в „Арена Самоков” – 67:64

Шесто поражение в Младежката лига записа „Рилски спортист”. Нашите паднаха с минималното 64:67 от „Балкан” и продължават да са четвърти от 7 отбора в групата. С постигнатата четвърта победа през сезона пък ботевградчани запазиха 3-ото си място в класирането, на точка зад втория – „Чардафон Орловец” /Габрово/.
Първите две части в „Арена Самоков” бяха равностойни, като едва в третия период се получи първото откъсване в резултата. Гостите успяха да поведат с 10 точки, но нашите момчета не се предадоха и хвърлиха всички сили напред. Това даде резултат и в последната четвърт домакините изравниха статуквото. Няколко грешни решения и малшанс под коша в заключителните две минути обаче им попречиха да стигнат до успеха.
Пореден фантастичен мач за „Рилски” изнесе гардът Александър Милов. Направилият официален дебют и за мъжете играч блесна с пореден „дабъл-дабъл” – 26 точки и 13 борби. Отлична форма демонстрира и съотборникът на Милов Георги Кръстев, който изнесе най-силния си двубой в кампанията до момента с 19 пункта и 17 овладени топки.
Следващият съперник на „Р. спортист” в Лигата е „Академик” /Варна/. Сблъсъкът е на 31 януари от 13.30 ч. в „Арена Самоков”.