Баскетболистите биха и „Спартак” на Любо Минчев

Снимка: НБЛ

„Рилски спортист” спечели с 88:80 домакинството си на „Спартак” (Плевен) на 10 март в двубой от третия кръг на Първата шестица на Националната баскетболна лига. Така възпитаниците на младия треньор Любомир Киров увеличиха на 14 поредните си победи в шампионата и все още разделят първата позиция в класирането с „Черноморец” (Бургас) с актив от 20 победи и 5 загуби. Плевенчани пък запазиха третото си място в първенството с баланс 18 – 7.
Нашите момчета излязоха пределно мотивирани да покажат своите умения и да поведат във виртуалното съперничество със „Спартак” за сезона, тъй като досега двата тима си бяха разменили по една домакинска победа. Самоковци постепенно набраха скорост и след силна втора четвърт се оттеглиха на почивката с аванс от 8 точки при 46:38. Веднага след паузата гостите осъществиха светкавичен обрат, който обаче нямаше дълготраен ефект. Нашите момчета не се разконцентрираха и с общи усилия стигнаха до успеха с 88:80.
Именно отборната игра изпъкна на преден план при 14-ата поредна победа на „Рилски спортист”. Това се доказва и от статистиката, която показва, че 9 от 10-те състезатели, на които Любомир Киров разчита в хода на сблъсъка, записаха точков актив. Джо Лоусън и Джон Флорвиъс бяха най-резултатни с по 16 точки, Майкълин Скот добави 11, а с 10 завърши Алекс Симеонов.
Талиб Зана и Родни Първис изпъкнаха за тима на Любомир Минчев с по 19 точки, Алекс Ломакс реализира 12, а с по 10 пункта се отчетоха Константин Тошков и Цветомир Чернокожев.
„Рилски спортист”: Джон Флорвиъс 16, Майкълин Скот 11, Алекс Симеонов 10, Чавдар Костов 8, Крис Минков 5 (Джо Лоусън 16, Алан Арнет 9, Деян Карамфилов 8, Мирослав Васов 5, Александър Янев).
„Спартак”: Талиб Зана 19, Константин Тошков 10, Цветомир Чернокожев 10, Николай Стоянов 3, Джулиън Люис 2 (Родни Първис 19, Алекс Ломакс 12, Денислав Вутев 3, Ивко Ивков 2).
В следващия кръг от Първата шестица на НБЛ „Рилски спортист” гостува на „Черно море” във Варна на 23 март, събота, от 18 ч.
Преди това обаче нашите момчета ще имат друго предизвикателство – участието на тима в турнира за Купата на България между 15 и 17 март в Бургас. Четирикратният победител в надпреварата „Рилски спортист” ще срещне на четвъртфиналите „Академик” (Пловдив) на 15 март от 18 ч.