Баскетболистите пропиляха аванс от 18 точки срещу “Левски”, паднаха с 83:96

Джъстин Грей

“Левски” обърна с 96:83 “Рилски спортист” в дербито на 22-ия кръг на НБЛ и показа, че ще преследва по-челно класиране в редовния сезон. В момента “сините” са четвърти, само на 2 точки от втория – “Черно море”. Нашите пък могат много да съжаляват за изпуснатия шанс срещу родния гранд, тъй като в един момент от сблъсъка имаха преднина от цели 18 точки!
„Не ние проспахме второто полувреме, а “Левски” се мобилизира, все пак те имат много по-голям потенциал. Първите 20 минути играха доста меко в защита и разконцентрирано в нападение. Втората част по-дългата пейка и много по-агресивната защита на съперника му помогнаха да обърне резултата. Когато водиш с 18 точки, може да позволиш да ти намалят разликата на 10, на 8 точки, но не може още в третата част да ти изравнят. Ще си поговоря хубаво с играчите за тези неща, но мисля, че и физически не стоим добре в момента”, коментира треньорът Росен Барчовски.
Наставникът обясни и ситуацията с новото попълнение Джъстин Грей, който избухна в София с 21 точки и бе най-резултатният състезател от своите: “Джъстин ще влезе в ролята, която очакваме да има, просто му беше необходимо малко време. През второто полувреме той се поумори, левскарите взеха мерки срещу него – не му вървеше така стрелбата. Но имаме още един човек в ротацията, което е много важно за работата ни в бъдеще.”