Баскетболистките на „Рилски” с първа победа в „А” група, биха „Черно море” със 74:47

Страхотна първа победа за сезона в източната „А” група постигна дамският „Рилски спортист”. На 21 октомври самоковки сразиха „Черно море” с огледалното 74:47 в „Арена Самоков” и се изкачиха на трето място в групата с един успех и една загуба.
Двата състава си размениха по една част през първото полувреме, което завърши с точка преднина за варненки – 31:32. „Рилски” положи основата на успеха в третия период, спечелен с убедителното 24:7. До края състезателките на треньора Борислав Трифонов не допуснаха изненади.
Десет от игралите общо 11 баскетболистки на „Рилски” записаха точков актив, като най-резултатна бе Клаудия Пенкова с 16 пункта, към които добави по 7 асистенции и отнети топки, а и 5 борби. Радина Живачка се отчете с 12 т. и 6 борби, а Християна Николова добави 9 пункта. Добри думи заслужават и Преслава Колева, и Ивана Николова, завършили срещата с по 8 т. и борби. Играта на Росица Мирчева пък бе на изключителна висота в началото на мача, когато отбеляза и 8-те си точки.
В следващия кръг самоковки гостуват на шампионките от „Хасково”. Мачът е в събота, 28 октомври, от 18 ч.
„Рилски спортист”: Живачка 12, Колева 8, Мирчева 8, Славчева 4, Милева 3 /Пенкова 16, Хр. Николова 9, Ив. Николова 8, Клисарска 5, Радойкова 1, Кючукова/.