Безплатен вход днес за дербито с „Левски”

В истински празник е на път да се превърне баскетболният мач „Рилски спортист” – „Левски” от Балканската лига днес, 26 март, вторник. Ръководството на клуба ни обяви свободен вход за дербито в „Арена Самоков”, а причината е, че се навършват 4 години, откакто „Рилски” спечели първото издание на престижната надпревара.
Битките между нашите момчета и възпитаниците на Константин Папазов неведнъж са стигали своя апогей, но сега ръководството се надява двубоят да протече мирно и без ексцесии. Домакините се нуждаят от задължителна победа, за да си гарантират на 100 % участие в полуфиналите, докато левскарите вече са сигурни за мястото си в топ 4.
Интригата в мача се очаква да привлече вниманието на над 1200 запалянковци, които са амбицирани да създадат гореща атмосфера в залата.
Лидерът сред букмейкърите Sportingbet очаква истинско дерби и висока резултатност. От компанията дават съвсем леко предимство за отбора от столицата.
Предводителят на „сините” Тити Папазов не пропусна за пореден път да жегне съперника, като отсече, че ще се радва, ако Бранко Миркович и компания отпаднат от турнира на по-ранна фаза. Причината – „Рилски спортист” бил един от основните фаворити за краен победител в лигата наред с израелския „Галил Гилбоа” и македонския КК „Куманово”. Именно тези два състава се очаква да продължат във финалната четворка, така че още отсега се очертава тежка битка в рамките на квартета.
В последния кръг от първенството, игран на 23 март, нашите паднаха драматично със 72:73 от младежкия национален отбор, като по този начин позволиха на съперника да запише първата си победа през сезона след 21 поредни поражения.
Самоковци започнаха отлично двубоя и поведоха с 28:21 след 10 минути игра. До полувремето възпитаниците на Любомир Минчев намалиха изоставането си до само 2 точки – 41:43, а в третата и четвъртата част надминаха себе си. Те обаче можеха и да не стигнат до победата, ако в последната секунда Бранко Миркович не бе изпуснал да вкара от добра позиция.
Участие в злополучния за нас мач в столицата не взеха контузените Христо Захариев, Тери Смит и Любомир Киров, които остават под въпрос и за срещата с „Левски”.
„Рилски спортист”: Калояро – 24, Миркович – 14, Дюпри – 12, Бинев – 7, Гуджино – 7 /Д. Иванов – 4, Ваклинов – 4/