Без Васов и Гелов младежите на „Рилски“ отстъпиха на „Видабаскет“ край Дунава

Вторият отбор на „Рилски спортист“ нямаше сили да се противопостави на „Видабаскет“ и загуби с 69:103 гостуването си край Дунава на 18 март. Самоковци играха без лидерите си Мирослав Васов и Николай Гелов, които по същото време бяха с първия отбор за мача с „Черно море“ във Варна. Това улесни задачата на видинчани, които още в първата част на мача натрупаха двуцифрен аванс в резултата. Те продължиха да увеличават преднината си до последната четвърт, която бе спечелена с минимален резултат от възпитаниците на Борислав Трифонов.
17-годишният самоковец Павел Николов изигра най-добрия си мач в мъжкия баскетбол и отбеляза 14 точки. Пламен Стефанов добави 13 пункта, а Калоян Стоянов и Боян Боянов добавиха по 12 точки.
В последния кръг във втората шестица на „А“ група „Рилски спортист 2“ гостува на „Балкан 2“ в Ботевград на 25 март, неделя, от 17 ч.
„Рилски спортист 2“: Николов 14, Стоянов 12, Боянов 12, Колев 3, Адирков 2 /Пл. Стефанов 13, Белишки 6, Милушев 5, Глухаров 2, Д. Стефанов, Петров, Станчев/.