„Берое” шокира носителя на Купата на България „Рилски спортист” в Самоков

Актуалният носител на Купата на България по баскетбол „Рилски спортист” е на път да се сбогува с амбициите си да защити трофея и през настоящия сезон. Вчера възпитаниците на Людмил Хаджисотиров претърпяха тежко поражение с 67:78 при домакинството си на „Берое” в първи мач от четвъртфиналите на турнира.
Двата тима се вкопчиха в здрава битка от самото начало и логично играта вървеше кошк за кош. В края на първата част старозагорци осъществиха силна серия и дръпнаха с 11 точки. Тази разлика се запази и във втория период, а след почивката гостите дори поведоха с немислимите 20 пункта. „Рилски” се върна в мача в средата на последната част, когато намали пасива си на едва 3 точки, но беройци не допуснаха пълен обрат. Те дори натрупаха и много ценна преднина от 11 точки преди реванша в Стара Загора на 16 декември.
Самоковци загубиха борбата в подкошието, въпреки че новото попълнение Малик Диме отново направи 5 „чадъра”. Джейлън Дженкинс отново бе най-резултатен за „Рилски” с 18 точки, а 13 и 12 пункта добавиха капитанът Йордан Бозов и крилото Златин Георгиев.
„Рилски спортист”: Дженкинс 18, Бозов 13, Георгиев 12, Маринчешки 6, Харис /Маринов 6, Хаджирусев 5, Диме 4, Гуджино 3, Васов/.
За гостите над всички бе Конър Франкамп, който записа дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби. Самоковският център Станислав Ваклинов започна в стартовата петица на треньора Любомир Минчев и се отчете с 6 борби, 3 точки и 2 „чадъра”.
Двата отбора ще се срещнат още веднъж до края на годината. Това ще стане на 30 декември, когато „Берое” приемат „Рилски” в мач от първенството.