Бихме с 8:0, Вардаров с хеттрик

Победният ход на “Рилски спортист” по терените на Източната “А” ОФГ продължава с пълна сила. Жертва на нашите момчета този път стана тимът на ЖСК “Ихтиман”, който отнесе на 27 октомври 8 безответни гола на собствения си стадион.
Със седмия си пореден успех от началото на сезона подопечните на Николай Вуков съвсем отчаяха конкуренцията и само чудо може да им попречи да не зимуват на върха в края на ноември.
“Рилски” на практика реши изхода на срещата още до 15-ата минута, повеждайки с класическото 3:0. Младокът Кристиян Додов откри резултата още в 3-ата минута след пас на Васил Киров. След 180 секунди друг юноша на клуба – Георги Груев, покачи на 2:0, а третото попадение бе дело на Краси Вардаров след четвърт час игра. До полувремето самоковци постигнаха нови два гола чрез Киров и завърналия се след наказание Янко Ангелов.
След почивката гостите понамалиха оборотите, но това не им попречи да стигнат до най-изразителната си победа в шампионата. Само за 8 минути – между 58-ата и 66-ата, Вардаров на два пъти и Калоян Кирилов оформиха зрелищния разгром.
Впоследствие мачът се доиграваше, а с пропуски за “Р. спортист” се отличиха Виктор Колев и Кирилов. Домакините, които по чудо се отърваха от двуцифрена загуба, пък благодариха на противниците си, че са се смилили и на практика са спрели да играят след осмия гол.
В следващия кръг „Р. спортист” приема на ст. “Искър” друг отбор от общината – “Гранит”. Футболистите от Широки дол в последния кръг стигнаха до първата си победа в първенството – 2:1 над “Левски” /ЕП/. Мачът е в неделя, на 3 ноември, от 11 ч. на ст. “Искър”.