Новини, Спорт

Бихме „Хебър” 4:1, домакини сме на „Септември” в петък

Футболистите на "Рилецо" заслужено се поздравиха с победата в Пазарджик

Истинска наказателна акция осъществи „Рилски спортист” при гостуването си на последния – „Хебър” /Пз/, на 16 октомври. Нашите момчета надиграха категорично немощния си съперник с 4:1 и се изкачиха в първата половина на таблицата. Домакините пък утежниха максимално положението си и ще трябва да положат доста усилия, ако искат да не изпаднат.
Намиращият се във великолепна форма нападател Кирил Александров даде тон за разгрома в Пазарджик. Чудото реализира първите два гола – в 5-ата и в 26-ата минута, с които на практика отказа противника. Останалите попадения бяха дело на Васил Киров в 73-ата мин. и на Даниел Дюлгеров-Неескенс 4 минути преди края.
Самоковци спокойно можеха да накажат вратаря на хебърци поне още 3-4 пъти, но шансът не бе на тяхна страна.
„Навлизаме във форма, това е играта, която искаме всички да виждаме. Ако сте забелязали, вкарахме 9 гола в последните два мача. В края на седмицата срещу „Септември” ще се опитаме отново да стигнем до изразителен успех”, щастлив бе след двубоя в Пазарджик председателят на клуба Димчо Маринов.
Междувременно сблъсъкът със столичния „Септември” бе изтеглен от БФС с ден по-рано и вместо в събота от 16 ч., ще се играе на 21 октомври, петък, от 15 ч. на ст. “Искър”. Промяната е свързана с подготовката за президентските и местните избори на 23 октомври.
х х х
Междувременно стана ясно, че общото събрание на „Р. спортист” ще се състои на 27 октомври, четвъртък, от 16 ч. в административната сграда до ст. „Искър”.