БК „Рилски спортист” отстъпи на „Берое“ в спора за бронза и остана 4-и в НБЛ

Баскетболистите на „Берое“ не дадоха никакъв шанс на „Рилски спортист“ в баскетболното първенство при мъжете и след 2:0 победи завоюваха бронзовите медали. Любопитното е, че отборът от Стара Загора финишира трети в елитната дивизия за първи път в историята си, донасяйки по този начин небивала радост на своите привърженици.
Първият сблъсък между двата състава, състоял се на 20 май под Аязмото, завърши с успех на старозагорци – 94:78, а сега, на 22 май в „Арена Самоков“, заралии отново изковаха успеха след паметно 94:69.
Мачът бе равностоен само до средата на втората четвърт. След това възпитаниците на Любомир Минчев изцяло поеха контрола над срещата и въпреки отсъствието на звездата си Конър Франкамп, не дадоха никакъв шанс на съперника.
Над всички в лагера на гостите бе американецът Тре Когинс с 26 точки и 5 борби, а дан за победата даде и бившият състезател на „Рилски“ Станислав Ваклинов, отчел се с 9 пункта и 7 овладени топки за 24 минути игра.
В лагера на нашите четирима записаха двуцифрен точков актив – Джейлън Дженкинс (18 т.), Тони Гуджино (15), Златин Георгиев-Голди (12) и Малик Папе Диме (11), но проблемите, свързани с гардовата линия, си казаха думата и тимът ни в крайна сметка остана без отличие през настоящия сезон.
„Рилски спортист”: Дженкинс 18, Гуджино 15, Георгиев 12, Диме 11, Маринов 7 /Васов 4, Маринчешки 2, Попов, Димитров, Гелов, Пл. Стефанов/.