БК „Рилски спортист” постигна втора победа над „Блокотехна” за 24 часа

Баскетболният „Рилски спортист” постигна четвърта поредна победа в контролите, след като снощи стигна до 87:79 над македонския „Блокотехна” у дома. Това бе втора среща между двата състава в рамките на 24 часа, а самоковци стигнаха до два успеха.
Във втория мач гостите от град Гевгелия стояха по-добре на паркета и дълго време бяха напред в резултата. Самоковци се съживиха в края на първото полувреме, което дойде при 48:45 в тяхна полза. Равностойни бяха и следващите две части, но все пак след техния край отборът на домакините се поздрави с победата.
Отново, както и в първата среща, десет играчи на „Рилски” записаха точков актив. Нов силен мач в предсезонната подготовка изигра Димитър Маринчешки, който стана най-резултатен с 14 точки. Джейлън Дженкинс добави 13 пункта, а Тони Гуджино и Артър Едуърдс завършиха с по 11. За „Блокотехна” с 6 тройки и общо 27 точки се отличи Данило Миятович.
Това бе седми мач в последната година между двата състава, които изиграха в този период 4 контроли и 3 двубоя в Балканската лига. „Рилски” допусна само една загуба в редовния сезон на Балканската лига, а най-важната победа на самоковци бе в спора за третото място в регионалната европейска надпревара.