БК „Рилски спортист“ с категоричен успех над „Черно море“

„Рилски спортист“ спечели с убедителното 79:60 домакинството си на „Черно море“ на 30 ноември в двубой от 9-ия кръг на Националната баскетболна лига.
Варненци започнаха по-силно мача и след 10 минути водеха с 18:11. Нашите момчета обаче реагираха светкавично и обърнаха резултата в своя полза още в следващия период за 33:29 на голямата почивка. Веднъж заработила, самоковската „машина“ така и не намали оборотите, за да увеличи аванса си и да постигне втората си най-категорична победа от началото на сезона – 79:60.
Алекс Симеонов изигра най-силния си мач откакто се завърна в „Рилски спортист“ и заслужено бе определен за най-добрия играч в срещата. 30-годишното крило завърши срещата с дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби, направи 2 асистенции, а веднъж и отне топката от противниково владение. Джо Лоусън отново напомни за добрите си игри в началото на кампанията с дабъл-дабъл от 14 точки и 16 борби, а 15 точки за успеха на самоковци добави Мирослав Васов.
Лидерът на „моряците“ Ейврил Уба отново бе на познатото високо ниво с дабъл-дабъл от 14 точки и също толкова борби, а иначе най-резултатен за гостите бе Къртис Джоунс с 16 пункта.
„Рилски спортист“: Джо Лоусън 14, Александър Янев 10, Чавдар Костов 8, Майкълин Скот 1, Васил Попов (Алекс Симеонов 18, Мирослав Васов 15, Деян Карамфилов 9, Крис Минков 2, Христо Бъчков 2, Георги Адирков).
„Черно море“: Ейврил Уба 14, Мартин Йорданов 11, Тач Ънру 7, Мартин Коцев 2, Михаил Молдов (Къртис Джоунс 16, Венелин Христов 4, Костадин Лазаров 3, Марин Маринов 3).
В следващия кръг възпитаниците на младия треньор Любомир Киров посрещат „Ямбол“ на 4 декември, понеделник, от 19 ч.