БК “Рилски спортист” с нов разгром над „Черноморец”

„Рилски спортист” надви с категоричното 98:66 гостуващия „Черноморец” на 7 март и натрупа три поредни победи в Националната баскетболна лига. Това бе и трети изразителен успех през кампанията за нашите момчета срещу бургазлии с общ точков баланс от плюс 102.
Иначе срещата започна равностойно и след 10 минути игра резултатът бе равен – 19:19. Домакините заздравиха защитата преди почивката и моментално натрупаха двуцифрен аванс. Всичко в мача пък бе решено в третата част, след която самоковци вече водеха с близо 30 пункта.
Убедителната преднина даде възможност на треньора Людмил Хаджисотиров да разпредели игровото време между всичките си 12 състезатели, като с най-много точки – 20, се отчете Ксавиер Джонсън. По 14 т. добавиха Йонас Зохоре Бергстет и Игор Кесар, а с 11 и 10 се отчетоха Златин Георгиев и Мирослав Васов.
„Р. спортист”: Джонсън 20, Зохоре 14, Георгиев 11, Желев 8, Браун 7 /Кесар 14, Васов 10, Уолкър 7, Попов 3, Дудев 2, Бозов 2, Михайлов/.
21-годишният Робърт Георгиев блесна с 21 т. за гостите, а сърбинът Миленко Велкович завърши с дабъл-дабъл от 17 т. и 12 борби.
В следващия кръг „Рилски” е домакин на „Академик” /Пр/ на 14 март, събота, от 18 ч. Заради първите потвърдени случаи на опасния коронавирус в страната срещата ще се проведе при закрити врата.

х х х

Мачът на втория отбор на „Рилски спортист” срещу ЦСКА от 19-ия кръг на мъжката „А” група бе отложен заради обявената в нашата Софийска област грипна епидемия. Първите случаи на коронавируса у нас пък принудиха отговорните институции да наложат забрана за провеждането на мачовете от „А” група, както и при подрастващите. Така пропадна и гостуването на „Рилски 2” на „Видабаскет” на 15 март.