Други, Новини, Спорт

Близо 200 ученици се включиха в общинския кръг на Ученическите игри по волейбол

Тази седмица – на 20, 21 и 22 ноември, в „Арена Самоков” се състоя общинският кръг на Ученическите игри по волейбол. Близо 200 ученици от шест училища в града играха за удоволствие и разпределение на първите места в отделните възрастови групи при двата пола.
Най-добре се представиха състезателите от СУ „Отец Паисий”, които спечелиха две надпревари – при момчетата от 8 до 10 клас и при момичетата от 11 и 12 клас. И в двата случая отборът-победител осъществи впечатляващ обрат от 0:1 до 2:1 гейма над съставите на ПГ „Константин Фотинов”.
Учениците между 5 и 7 клас от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” спечелиха своята категория, докато при момичетата допуснаха обрат във финала и загубиха с 1:2 от тима на ОУ „Митрополит Авксентий Велешки”.
Фаворитите при момчетата от 8 до 10 клас от „Константин Фотинов” се наложиха над „ПТГ „Никола Вапцаров”. Волейболистите на техникума обаче също стигнаха до едно първо място – при батковците от 11 и 12 клас.