Божидар Йорданов и Иван Стаменов с бронз от държавното

Състезателите на клуб „Самоков” Божидар Йорданов и Иван Стаменов завоюваха бронзови медали на държавния личен шампионат по бокс, състоял се от 19 до 23 октомври в Кърджали.
Божо изчака своя момент в 1/4-финалната битка при 52-килограмовите и нокаутира силния си опонент Найден Каменов от „Локо“ /Сф/. На полуфиналите обаче непреодолимо препятствие се оказа медалистът от европейското първенство в Унгария Венсан Киркоров /ЦСКА/.
Иван Стаменов при 80-килограмовите се представи достойно срещу национала Божидар Божков /“Първенец“, Пловдив/, като отстъпи с 1:2 съдийски гласа /29:28, 28:29, 28:29/ и заслужи бронз.
Третият ни боксьор – Станислав Шопов /кат. над 80 кг/, също имаше малшанса да загуби двубоя си в зала „Арпезос“ с 1:2 съдийски гласа.
„Доволен съм от представянето на момчетата – боксираха се мъжки и си заслужиха медалите. Постигнахме призови класирания, особено ако сравним резултатите на нашите боксьори с тези от други клубове с традиции в бокса и с по-добро финансово състояние“, коментира за „Приятел“ треньорът Веселин Райчев.