Други, Новини, Спорт

Боксьорите – втори на турнир в София

В традиционния турнир, посветен на годишнината от Съединението на България, състезателите на клуб „Самоков“ с председател и треньор Веселин Райчев се представиха отлично, като заеха призовото второ място в отборното класиране.
Победители в своите категории станаха Мартин Райчев /34 кг/, Верислав Иванов /38 кг/, Иво Митев /44 кг/, Даниел Стефанов /54 кг/, Симеон Йорданов /57 кг/, Виктор Лазаров /80 +/. Те се наложиха над състезатели от „Септември“ /Сф/, „Кико“ /Сф/, „Лъвовете“ /Петрич/, „Балкан“ /Ботевград/. С общо 12 състезатели участва нашият град в двубоите при момчетата и юношите.
Турнирът се състоя за 11-и път на 5 септември в залата на столичния клуб „Септември“. Участваха и боксьори от други столични клубове, както и от цяла Югозападна България – от Благоевград, Перник и др.
Есенните месеци ще бъдат наситени със състезания от календара на боксьорите. Започва се с републиканското първенство за момчета /13-14 г./, което ще се състои през октомври.