Болезнена загуба в Сливница

“Рилски спортист” загуби с 1:2 гостуването си на “Сливнишки герой” на 23 октомври в двубой от 14-ия кръг на Югозападната Трета лига.
Срещата предложи много емоции за зрителите на стадиона в Сливница, които видяха две дузпи, червен картон и решително попадение в самия край на мача.
Домакините останаха с човек по-малко още в средата на първата част, когато бившият вратар на “Рилски” Стоян Деспотов игра с ръка извън наказателното си поле и бе изгонен с директен червен картон от главния съдия. Въпреки това “Героя” поведе в резултата след точно изпълнена дузпа от капитана си Ничо Ничев. Самоковци изравниха резултата по идентичен начин, а автор на попадението бе Петко Петков.
Така се стигна до заключителните минути на срещата, когато домакините стигнаха до успеха. Николай Маринов посрещна избитата след ъглов удар топка и с мощен удар вкара за 2:1.
Вследствие на първата си победа в последните 6 кръга “Сливнишки герой” се изравни с “Рилски спортист” и “Ботев” (Ихтиман), като трите тима имат актив от 19 точки и делят 11-о, 12-о и 13-о място в класирането. Лидер продължава да бъде “Балкан” (Ботевград) с 35 точки, следван от “Кюстендил с 32, “Оборище” (Панагюрище) и “Беласица” (Петрич) с по 29 и др. “Левски” (Чепинци) заема последната 20-а позиция с едва 1 точка, а в опасната зона са още вторият отбор на “Пирин” (Благоевград) с 4 пункта и “Костинброд” със 7.
В следващия кръг “Рилски” приема “Оборище” на 30 октомври, събота, от 16 ч. Мачът обаче ще се играе в Долна баня, където нашите момчета ще играят домакинските си срещи до края на есенния полусезон заради получено наказание от Зоналния съвет на БФС.