Борислав Въжаров и Кристиян Александров с бронзови медали от държавното

Борислав Въжаров

Две бронзови отличия заслужиха състезателите на „Рилски спортист” от държавното първенство по борба класически стил за кадети, състояло се на 21 януари във Враца.
Борислав Въжаров се окичи с бронзов медал от схватките в категория до 92 кг., където шампион стана Радостин Василев от ЦСКА.
Кристиян Александров пък заслужи бронзово отличие от преборванията в категория до 55 кг. Крис не успя да развали доминацията на представителите на клуб „Плевен”, който излъчи и двамата финалисти. В крайна сметка Альоша Илиев надделя над своя съотборник Андрей Дюзев и стана републикански шампион. Седми в категорията пък стана Светлозар Георгиев от „Рилски спортист”.
Още двама самоковски борци имаха възможност да стъпят на почетната стълбичка, но завършиха пети в своите категории – Георги Илиев при 65-килограмовите, както и Георги Кръстев при кадетите до 71 кг. Тук Симеон Йорданов остана извън първата десетка в класирането.
Самоков имаше петима състезатели в категория до 60 кг, като най-напред от тях – на седмо място – завърши Кирил Маданчев. Останалите ни борци бяха Луко Стефанов, Божидар Лазаров, Димитър Ангелов и Илиян Момчилов.